Erkek Modası

Smart Casual Ne Demek? Smart Casual Erkek Kombin Önerileri

İş dünyasında erkekler için takım elbiseler vazgeçilmezler arasında yer alır. Ancak son senelerde ortaya çıkmaya başlayan tarzlar takım elbiselerin de yavaş yavaş önüne geçecek gibi duruyor. Özellikle şirketlerin “free friday” temasıyla ortaya çıkan smart casual tarzı son senelerde ön planda. Ama birçok erkeğin kafası smart casual nedir, smart casual nasıl giyinilir gibi sorularla karışmış durumda. Hadi gelin bu soruları birlikte yanıtlayalım.

Smart Casual Ne Demek?

smart_casual_2

Casual kelimesi son zamanlarda modayla ilgilenenler için tanıdık bir kelime olacaktır. Ancak modayla ilgilenmiyorsanız tabiki biraz yabancı kalabilirsiniz. Casual, rahat ve spor bir giyim demektir ancak aynı zamanda özenli bir görünüm de içerir. Smart casual ise bunun biraz daha iş dünyasına uyarlanmışı diyebiliriz. Smart casual tarzda, takım elbise olmayan aynı zamanda çok spor da olmayan kıyafetler seçilmelidir. Hem şıklığınızı korurken hem de takım elbiseye göre rahat kıyafetler tercih edilmesine smart casual diyoruz.

smart_casual_1

Peki smart casual giyinmek için neler tercih etmelisiniz? Çoğu erkeğin sıkıntı yaşadığı nokta smart casual kombinleri oluşturmak oluyor. Smart casual tarzı oluşturmak için birkaç anahtar parçayı bilirseniz smart casual kombinleri yaratmak sizin için daha kolay olacaktır.

Smart Casual Erkek Kombin Önerileri

Smart casual kombinler hazırlarken önemli parçalardan birisi pantolonlardır. Kot pantolonlar ne kadar şık olsalar da smart casual için fazla spor kalıyorlar. Kanvas pantolonlar ise bu tarza en uygun pantolonlar arasında yer alıyor. Pantolonunuzun rengi de smart casual tarzınızı tamamlayan bir renk olmalı. Smart casual kombinleri için koyu ya da sütlü kahveler, camel rengi ya da lacivert tonlarında kanvas pantolonlar daha uygun olacaktır.

smart_casual_3

Pantolonunuzu ise şık bir gömlek ile tamamlayabilirsiniz. Gömlekler her tarzda olduğu gibi smart casual kombinleri içinde vazgeçilmeyen kıyafetler arasında. Biraz daha spora yakın gömlekleri tercih ederek smart casual tarzı yakalayabilirsiniz. Mavi tonlarındaki gömlekler smart casual tarzınız için dolabınızda mutlaka bulunması gereken gömlekler arasında.

Serin havalarda ise gömleğinizin üzerine ince bir kazak ya da ceket giyerek bir smart casual kombini oluşturabilirsiniz.Pantolonunuza ve gömleğinize uygun tonlarda giyeceğiniz bir kazak şıklığınızı tamamlayacaktır. Eğer kazak giymeyi tercih etmiyorsanız, spor şık ceketler de smart casual giyim için uygun olacaklardır.

smart_casual_4

Ve smart casual kombininizi tamamlayan parçalara sıra geliyor. Ayakkabı, kemer ve saatler şıklığınızı tamamlayacak son dokunuşlardır. Ayakkabılarınız ne spor ayakkabı kadar fazla rahat ne de klasik ayakkabılar kadar şık olmalıdır. Ayakkabınızın rengine uygun olarak kullanacağınız bir kemer ise smart casual kombininizinde uyumu yakalamanızı sağlayacaktır.

smart_casual_6

Bir erkekteki en önemli aksesuarlardan biri olan saat ise sadece smart casual için değil tüm tarzlar için tamamlayıcı parçadır. Deri ve spor saatler smart casual tarzınıza katacağınız kendi imzanız olacaktır.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık