Erkek Bakımı

Erkeklerde Saç Boyama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erkeklerde saç boyama oranı her geçen gün arttıkça, buna yönelik geliştirilen ürünler ve tekniklerde değişiyor. Erkeklerde saç boyama işlemine dair detayları bilmek saç boyama işlemini başarı ile sonuçlandırırken birçok erkek için de büyük bir rahatlık sağlıyor. Peki erkeklerde saç boyama hakkında neleri bilmelisiniz ve uygulamasınız? Öncelikle erkeklerde saç beyazlaması hakkında biraz okuyalım.

Erkeklerde Saç Beyazlaması

İnsanlarda saç genellikle 30’lu yaşların ortalarında beyazlamaktır. Bunun sebebide hücresel döngünün yavaşlamasıdır. Ancak bazı genetikle alakalı durumlardan dolayı bu saç beyazlaması çok daha erken yaşlarda da görülebilir. Eğer babanızın saçları 25 yaşında beyazlamaya başlamışsa siz de erken yaşlarda beyaz saçlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı erkeklere bu durumun çok yakıştığını da söylemek isteriz 🙂

erkeklerde sac boyama

erkeklerde sac boyama

Erkeklerde Saç Boyama

Erkeklerin saç boyamaya karar vermesi kadınlar kadar kolay olmuyor. Peki erkekler saç boyatırken neler dikkat etmeli? Toplumumuzda da erkeklerin saç boyamasına yeni yeni alışmaya başlasak da bu durumun hızla arttığına hepimiz şahit oluyor. Erkeklerde saç boyama işlemi yapılmak isteniyorsa en önemli konu bu boyama işleminin ne kadar belirgin olacağı ve etrafındaki insanların ne kadar farkedeceği oluyor.

Saç boyamak isteyen erkeklerin öncelikle dikkat etmesi gereken konu saçlarının iyi incelenerek, doğru rengin seçilmesi. Bu iki konunun üstesinden başarı ile geldiğinizde doğal bir renk elde etmiş ve uygulamış olursunuz.

Erkekler için saç boyamak kadınlarda olduğu gibi modaya uymak ya da trendi yakalamak gibi bir anlam genel olarak taşımıyor. Daha çok gerçekten beyaz kapama odaklı yani bir işlem olarak uygulanıyor. Bu sebeple erkek için doğru saç rengi bulmak ve inandırıcı gözükmesini sağlamak gerekiyor.

Erkekler için saç beyazlaması genellikle belli bölgelerde başlayabiliyor. Böyle durumlarda sadece o bölgeler için uygun boya işlemi yapılabilir. Böylece saçınızın tamamını boyatmamış, sağlıklı saç tellerine de zarar vermemiş olursunuz.

erkeklerde-sac-boyama

erkeklerde-sac-boyama

Saç Kesim Sıklığı – Saç Boyama Sıklığı

Erkeklerin kadınlara göre sıkça saç kestirdiğini düşünürsek saç boya sıklığınında fazla olduğunu söyleyebiliriz. Saç kesim sıklığınız nasılsa saç boyama sıklığınızda öyle olmalı.

Erkekler için saç boyası renkleri

Erkekler için saç boyama işleminden önce saç boyası rengi seçilmelidr. Erkeklerde saç boyama işlemi yapılacaksa kendi ana saç tonuna uygun olmalıdır. Aynı zamanda erkeğin kaş ve bıyıklarına uygunda olmalıdır. Kaş ve bıyık genellikle saçlardan sonra beyazlayacağı için çok koyu bir saç rengi ile mevcut kaş ve bıyık rengi uyum sağlamazsa hoş olmayan bir görünüm olabilir.

Saçınızın ana rengini bilmek ve ona uygun tonlarda bir boya rengi seçerek doğal bir görünüm sağlayabilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık