Erkek Bakımı

Erkekler için Kahveli Yüz Peelingi

Erkekler ciltlerine traş ürünlerinden başka bir şey sürmeyi pek sevmezler. Bu yüzden de cilt şikayetlerinden öyle her yerde bahsetmezler. Eğer cilt bakımından anlayan bir kız arkadaşları varsa, sorunu farkeder ve çözümü uygulaması için erkek arkadaşına baskı yapmaya başlar. Aslında erkekler bakım yapmaya da bu sebeple başlıyorlar.

Erkeklerin cilt bakımı olayına bakışı yalnızca traş ürünlerinden ibaret edediysek de çok abartmayalım. Aslında ciltlerine bakmaya niyetleri var fakat binbir çeşit ürün arasında kaybolmaktan korkuyor olabilirler. Haksız da sayılmazlar. Kadınların göz altı kremi, boyun kremi, yüz kremi, kirpik bakım yapı derken akşam yatağa gitmeden önce yarım saatlik bir cilt bakım mesaisi harcadıklarını düşünülürse bu rutinden sıkılmakta ya da korkmakta haklılar diyelim.

erkek_peeling

Erkek cilt bakımı ile ilgili yüz temizlemenin ve nemlendirmenin dışında sizi çok mutlu edecek uygulaması kolay bir evde yapılan erkek yüz peelingi tarifi verceğiz. Bu tarifi düzenli olarak uygularsanız, yüzünüzdeki değişimi kısa sürede herkes farkedecektir. Yüz peelingi erkeklerin çok hakim olmadığı bir konu olabilir. Şimdi biraz yüz peelingi neden önemlidir ondan bahsedelim.

Erkek peeling yapmak için bir sebep bulamayabilir. Fakat yüzdeki ölü derileri, nazikçe arındırmak için her cildin peelinge ihtiyacı vardır. Özellikle sık traş olan beylerin tahriş olan ciltlerini de bir nebze rahatlatacaktır. Eğer sık traş olmuyorsanız da etkisini kısa zamanda göreceksiniz merak etmeyin. Erkekler kozmetik mağazalarında zaman geçirmekten hoşlanmayabilir. Yüzünde denemeden de ürünlerle ilgili bir fikir sahibi olamayabilir. Erkek peeling ürünleri, erkek ürünleri üretmesine rağmen hala bir çok markada bulunmuyor. Aynı zamanda erkek peeling ürünleri varsa bile bunlara ulaşmak çok zor olabiliyor. Bu yüzden siz bakımlı beylere evde yapabileceğiniz bir yüz peelingi tarifi verceğiz.

erkek_yuz_peelingi

Erkek Peeling: Kahveli Yüz Peelingi

Kahveli yüz peelingi malzemeleri için iki farklı alternatifiniz var. Eğer cildiniz hassassa, içtiğini türk kahvesinin telvesini, eğer cildiniz hassas değilse french press’te içtiğiniz kahvenin tortusunu kullanabilirsiniz. Kahve telvesinin içine 3 damla kadar badem yapı koyun ve elinizle karıştırın. Daha sonra, yüzünüzü su ile iyice yıkayıp nemli bırakın. Nemli yüzünüze, yanaklarınızdan başlayarak dairesel hareketlerle badem yağlı kahve telvesini sürün. Çok bastırmadan ve hafif masaj hareketleriyle tüm yanağınıza ardından burun kenarlarınıza ve dilerseniz boynuza doğru yayarak ovun. Dilerseniz bu uygulamayı banyoda da yapabilirsiniz. Eğer banyoda uygulamak istiyorsanız yalnızc türk kahvesi telvesi kullanabilirsiniz.

Kahveli erkek yüz peelingi, durulandığında biraz yağlı, nemli bir his bırakabilir. Bu sizi korkutmasın. Uzun saatlerde cildiniz bu şekilde kalmıyo. Eğer cildiniz kuru ise, cildiniz iyice beslenmiş ve kaybettiği nem geri kazandırılmış oluyor. Eğer cildiniz yağlıysa, T bölgeniz dışındaki yerlere bu peelingi uygulayabilirsiniz. Peeling uygulamasının sonunda, cildiniz daha parlak ve daha nemli görünecektir!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık