Erkek Bakımı

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakımı çoğunlukla zor ve zahmetle bir iştir. Ancak son senelerde erkekler de cilt bakımının önemini farketmeye başladılar. Artık pek çok erkek de cilt bakımının ve kendine bakmanın sonuçlarından keyif alıyor.Bir kaç ufak adımla daha canlı ve dinç görünen bir cilt için hazırladığımız erkekler için cilt bakım önerileri yazımızı okumaya devam edin.

Yapıları gereği erkeklerin ciltleri kadınlara göre daha sağlıklı durabilir. Ancak iş hayatında olan erkekler hergün traş oldukları için ciltleri için bu durum sorun oluşturabilir. Erkeklerin cildi traş sebebiyle çok daha fazla tahriş olur ve bakıma ihtiyaç duyar. Artık kozmetik dünyasında da erkeklerin bu ihtiyaçları düşünülüyor ve erkekler için cilt bakım ürünleri piyasa sunuluyor.

Cilt temizliği herkes için olduğu gibi erkekler için de önemli bir konu. Gün içerisinde kirli hava, bulunulan ortamlar ya da kullanılan krem gibi ürünlerin ciltte kalması gibi sebepler cildinizin üzerinde bir tabaka oluşmasına neden olur. Bunlar gözeneklerinizin tıkanmasına da yol açan sebeplerdir. Bu nedenle erkekler cilt bakımı adımlarının başında cilt temizliği geliyor.

stk68287cor

Traş öncesinde ılık suyla yapacağınız cilt temizliği gözeneklerinizin tıkanmasını engelleyerek kıl köklerinizin de yumuşamasını sağlar. Böylece cildinizi temizlemek traş olurken de size kolaylık sağlayacaktır. Bu işlem için erkeklere özel ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz.

erkekler_icin_cilt_bakim_onerileri_2

Erkekler için cilt bakımı önerilerinde sıradaki adım traş olduktan sonra cildi rahatlatmak için losyon ya da krem kullanılması. Traş sonrası krem ya da losyon kullanırsanız hem tahriş olma hissini azaltırken hem de cildinizin kurumasına engel olmuş olursunuz. Traş sonrası losyonları kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise alkol içeren losyonlar kullanmamak olmalı. Evet alkol traş sırasında oluşabilecek kesiklerde bakteri oluşumunu engeller ancak zaten traş nedeniyle tahriş olan cildinizin daha kötü olmasına neden olur.

Erkeklerin cildi kadınlara göre daha yavaş yaşlanır. Ancak cildinize özen göstermediğiniz durumda sizin de cildiniz yorulacak ve yaşlanacaktır. Bu nedenle erkekler için cilt bakımında önemli adımlardan birisi de yüzünüzü cilt tipinize uygun bir kremle nemlendirilmesi ve bakım yapılmasıdır. Yves Rocher’in bitkisel içerikli ferahlatıcı ve iyileştirici özellikli Ginseng Actif serisinin Soin Visage Energie kremi işinize yarayacaktır. Bu ürün hem yorgunluk izlerini gideriyor hem de yüzünüze enerji veriyor. Aynı zamanda bu serinin after shave ve temizleme jeli ürünleri de bulunuyor.

erkekler_icin_cilt_bakim_onerileri_4

Diğer bir adım ise yüzünüzü ölü derilerden arındırmak. Erkekler için cilt bakım önerileri arasında önemli olanlardan birisi de yüzünüze peeling yapmaktır. Peeling gün içerisinde yüzünüzde biriken ölü deri hücrelerinin atılmasını ve cildinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Bunun için cilt tipinize uygun peeling ürünlerini tercih edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık