Erkek Bakımı

Erkekler İçin BB Krem

BB kremler çıktığından beri özellikle Türkiye’de sadece kadınlar üzerinden iletişim yapılıyor. BB kremin ilk keşfedildiği ülkelere baktığımızda erkekler için de ayrı bb kremler üretildiğini görüyoruz. Peki Türkiye’de satılan bb kremleri erkekler de kullanabilir mi? Erkekler için bb krem Türkiye’de var mı? Erkekler için bb krem nasıl kullanılır? sizin için yanıtladık.

BB Krem Nedir?

Önce bb kremin ne olduğundan bahsetmekte yarar var. BB krem Blemish Balm veya Beauty Balm kelimelerden türetilmiş bir isim. Cildi pürüzsüzleştirirken aynı zamanda cilt tabakasını iyileştirmeye yönelik birden fazla fayda sağlayan kremlerde diyebiliriz. İlk çıkış noktası olan Kore, bu konuda oldukça sıkı bir konumda. Ülkemizde de Kore’den gelen ürünler bulunuyor, kapatıcılıkları oldukça yüksek. Erkekler için bb krem de yine ilk olarak Kore’de üretilmiştir. Türkiye’de de erkekler için bb krem satan tek marka Misha. Misha zaten dünya üzerinde de bb krem alanında en tanınmış marka.

Erkekler İçin BB Krem - Misha

Erkekler İçin BB Krem – Misha

Erkekler İçin BB Krem

BB krem bizce de erkekler için de kullanılması gereken müthiş ürünlerden biri. Erkeklerin yaşadığı cilt sorunlarından kurtulmak ya da gün içerisinde pürüzsüz bir cilde kavuşmaları, bunu yaparkende ciltlerini güneş ışınlarından korulamaları bu bb kremler ile mümkün. BB kremlerin yaşlanma karşıtı özellikleri olduğu gibi, cilt tonunu eşitleyici, ürün çeşidine göre kapatıcılık özelliği gibi birçok yararı bulunuyor. Bu yararlardan bizce erkekler de yararlanmalı!

Erkekler için bb krem

Erkekler için bb krem

Erkekler için BB krem seçimi

Türkiye’de dediğimiz gibi doğrudan erkeklere özel çıkarılmış bir bb krem sadece Misha markasında var. Ama bizce temel cilt bakım ürünü oldukları için Türkiye’de satılan bb kremlerden yararlanabilirler. Burada bb kremi seçen erkeklerin en çok dikkat etmesi gereken şey cilt yapılarına uygun olması. Erkeklerin cildi kadınlara göre daha yağlı olduğu, erkeklerin daha çabuk terlediği bilinen bir gerçek. Bu durumda özellikle cildinizde kuruma problemi ya da başka bir cilt hastalığı yoksa yağlı ciltler için üretilmiş bb kremlere bir şans verebilirsiniz. 

Garnier’in yağlı ciltler için ürettiği bb krem bizce Misha’dan farklı olarak denemeniz gereken bir ürün. Garnier Türkiye pazarına bb kremi de ilk getiren markalardan biri. Yağlı ciltler için tek tonu bulunuyor anca cildiniz çok yağlı değilse açık renk yağlı ciltler için olanla normal ciltler için koyu renk olanı alıp karıştırarak cilt renginize yakın bir rengi elde edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık