Erkek Bakımı

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Erkek saç şekillendirme yöntemleri gün geçtikçe çoğalıyor ve erkekler aslında fazla belli etmeselerde kendilerine her geçen gün daha da özen gösteriyorlar. Pek itiraf edemeseler de erkekler de bazen, kendilerini iyi hissetmek için genel görünümleriyle ilgili değişiklik yapmayı severler. Saçlarında büyük değişiklikler yapmasalar da model farklılıkları arayabilirler. Biz de kendine özen gösteren ve yenilikleri seven erkekler için saç şekillendirme yöntemlerini derledik.

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri: Fön Makinesi ile Saç Şekillendirme

Erkek saç şekillendirme konusunda aslında mucize yöntem diye bir şey yok. Herkesin saç tipi, saç yoğunluğu ve yüz şekli farklıdır. Hatta çoğu zaman ten renginiz bile saç modelinizi belirlemede önemli rol oynar. Yani saç modeliniz üzünüze düşen gölgeyi bile etkileyebilir, kaldı ki kadınlar da saç modelinizden çok etkilenir 🙂

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Fön makinesi ile saç şekillendirme, erkeklerin ustalaşmakta zorlandıkları bir yöntemdir. Erkek saç şekillendirmede genellikle yalnızca saç şekillendirici ürünlerle mevcut şekli yatıştırıp sabitlemeyi hedefliyor. Fakat aslında özel günler ya da buluşmalar için fön makinesiyle saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Fön makinesi ile saç şekillendirirken saç şekillendirme konusunda destek saç ürünleri kullanmanızda yarar var. Hem biraz daha işinizi kolaylaştıracak, vakitten de kazandıracaktır.  FamerKozmetik.com da uygun fiyatlı Davines saç şekillendirici ürünlerini bulabilirsiniz. Davines özellikle bitkisel içeriği ile erkeklerin saç dökülmesini önlemeye de yardımcı olur. Sıradan saç şekillendiricilerin her gün kullanımı erkeklerde saç dökülmesini arttırabilir. Bu sebeple içeriği iyi, şekillendirirken bakım yapan saç ürünleri tercih etmelisiniz.

Erkek Saç Şekillendirme - Davines

Erkek Saç Şekillendirme – Davines

Davines Volume Boosting Mousse Hacim Köpüğü hem fön öncesi hem de fön sonrası rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerden biri. Fön öncesi şekillendirme kolaylığı sağlerken aynı zamanda saçınıza hacim verir. İçerdiği Pantenol sayesinde saçlarınızın kurumasına izin vermez ve saçı besler.

Fön makinesiyle saç şekillendirme konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle saçlarınıza uygun ince bir saç fırçası almalısınız. Standart bir saç kurutma makinesi işinizi görecektir. Suyu alınmış nemli saçlarınıza, şekillendirici saç köpüğünden çok az miktarda uygulayıp, ardından ön tutamlardan başlayarak arka taraflara doğru fırçayı rulo şeklinde çevirerek ilerleyebilirsiniz. Fırçanın üzerine bir tutam aldığınız saçı fırça etranına sarın ve dik açıyla tuttuğunuz saç kurutma makinesi yardımıyla saçınızı ısıtarak yukarı doğru çekip bir sonraki tutamı fırça etrafına sarın. Merak etmeyin, bir kaç denemeden sonra eliniz alışacak ve çok kısa sürede bu işlemi tamamlayacaksınız.

Fön makinesi yerine dilerseniz, eşinizin ya da annenizin saç düzleştiricisi varsa bunu da kullanabilirsiniz. Saç düzleştiricileri elbette işinizi çok kolaylaştırır fakat düzleştiriciyi kullanabilmeniz için saçlarınızın normalden biraz daha uzun olması gerekiyor. Aksi halde saç derinizi yakma ihtimaliniz olabilir.

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri: Saç Şekillendirme Ürünleri

Erkek saç şekillendirme yöntemlerinden en sık kullanılanı saç şekillendirme ürünleridir. Özellikle nemli saçlarda oldukça işe yarayan saç şekillendirme ürünleri, erkeklere kurtarıcı gibi görünse de çoğu erkek saç tipinden memnun olmadığı için aslında onları çok da mutlu etmez. Bu yüzden saç şekillendiriciler, erkek saç şekillendirme konusunda tek başına yeterli değildir.

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Erkek Saç Şekillendirme Yöntemleri

Saçlarınızı düzleştirmek ve yatıştırmak için önerilerimizi yukarda detaylıca anlattık. Şimdi de erkek saç şekillendirme ürünleriyle saçlarınızı nasıl hacimli ve dalgalı yapabilirsiniz şimdi biraz da bunu anlatalım. Saçlarınız hafif uzun ve dalgalı kullanmak istiyorsanız, duştan sonra havluyla saçınızın suyunu alın. Ardından hafif yapılı ve orta tutuşa sahip bir saç köpünü az miktarda parmaklarınızla, saç derinize gelmeden saçlarınıza yayın. Ardından dilerseniz parmaklarınızınla sarıp, minik tokalar yardımıyla saçınızı tuttutun dilerseniz de, kalınca bir gazete kağıdını ya da peçeteyi bigudi gibi kullanabilirsiniz. 1 parmak kalında ve uzunluğunda 3 katlı bir gazete şeridi keserek, saçınızı bu kağıdın etrafına sarıp, ardından bir tel toka yardımıyla tutturabilirsiniz. Saçlarınızın kendi kendine kuruması için vaktiniz varsa 1 saat bu şekilde bekleyebilir ve açtıktan sonra parmaklarınızla şeklini sabitleyebilirsiniz. Dalgalar kalıp gibi durmayacağı hareketli olacağı için de size doğal bir görünüm sağlayacaktır. Eğer saçlarınızı sarıp bekletecek vaktiniz yoksa, sardıktan sonra 5-6 dakika saç kurutma makinesiyle kurutabilir ve ardından tokalarınızı çıkarabilirsiniz. Eğer sizin de kullandığınız farklı yöntemler varsa bize yorum olarak bırakmayı unutmayın!

1 Yorum

1 Yorum

  1. Kerem

    31 Mart 2017 at 18:04

    Yaw benim saçım her zaman düz birşeyler söyleyebilirmisiniz ama kolay olsun lütfen lütfen

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık