Erkek Bakımı

Erkek Saç Şekillendirme Ürünleri

Erkeklerin, kışın şapka bere gibi karizmatik aksesuarlarla gizledikleri saçları yaz geldiği için ortaya çıkıyor. Erkekler için yeni modeller, yeni ürünler keşfetme vakti. Biz de size erkek saç şekillendirme ürünleri listesi hazırlayarak yaz aylarında işinizi biraz daha kolaylaştırmak istedik.

Erkek saç şekillendirme ürünleri elbette saç tiplerinize göre değişim gösterebilir. Fakat biz yalnızca zor şekil alan ya da kolay şekil alan diye ayıracağız. Eğer saçlarınız kıvırcıksa ve düz kullanmak istiyorsanız, küçük yani ince bir saç fırçası ve fön makinesi yardımıyla saçlarınıza fön çekebilirsiniz. Saçlarınıza fön çektikten sonra dilediğiniz ürünü kullanrak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Eğer düzse ve dalgalı yapmak istiyorsanız da ıslak saçlarınızı parmağınıla sarıp bir toka yardımıyla geceden tutturup, sabah açabilirsiniz. Saç şekillendirme önerilerini önümüzdeki haftalarda detaylı olarak ele alacağız. Biz bugün erkek saç şekillendirme ürünlerini anlatacağız.

erkek_sac_sekillendirme_urunleri_1

Erkek Saç Şekillendirme Ürünleri

 

Erkek Saç Şekillendirme Köpükleri

Kozmetik marketlerden kolaklıkla bulabileceğiniz erkek saç köpüklerinin yanında, bir de kuaförlerde satılan profesyonel saç şekillendirme ürünleri var. Bunlar aslında hemen hemen aynı işlevi görüyor. Siz bütcenize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.  Eğer saçlarınız kolay şekil alıyorsa, hafif nemli bıraktığınız saçlarınızı köpük yardımıyla şekillendirebilirsiniz. Eğer dalgalandırıp bırakmak ve sabitlemek istiyorsanız saç köpüğü sizin için en doğru seçim olacaktır. Saç köpükleri de tutuş kuvveti açısından bir kaç kategoriye ayrılıyor. Bir çok köpük artık saçları kaskatı yapmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer zaten dalgalı saçlarınız varsa, saçlarınızı spreyle sabitlemeyi denemeyin. Saç spreylerini hangi durumlarda kullanacağınızı birazdan anlatacağız.

Saç köpüklerini, mevcut saçınızın şeklini korumak belki biraz daha hacim katmak için kullanabilirsiniz. Düz saçlarınız varsa, ıslakken köpükleyerek biraz dalgalandırabilir ve sonra kurutabilirsiniz. Fakat inatçıve düz saçlara sahipseniz, önceden dalgalandırıp sabitlemeniz gerekecektir. Köpük yapıda ürünler size daha doğal bir görünüm katacağı için saç şekillendirme için yazın en çok bu tür ürünleri tercih edebilirsiniz.

Erkek Saç Şekillendirme Ürünleri

Erkek Saç Şekillendirme Ürünleri

Erkek Saç Şekillendirme Spreyleri

Erkek saç şekillendirme ürünlerinde spreyler inatçı saçları sabitlemek için kullanılır. Saç spreylerinin de aynı saç köpüklerinde olduğu gibi tutuş numaraları bulunuyor. Eğer yüksek tutuşlu bir saç spreyi kullanmak istiyorsanız, sert bir görünümü göze almalısınız. Saç spreylerinde eğer hafif yapılı ve temiz içerikli spreyleri kullanırsanız, saçlarını çok sert durmaz ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Erkek Saç Spreylerini kullanırken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Eğer saç spreylerini çok sık kullanırsanız, saçlarınızda kepeklenme ve dökülme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden size tavsiyemiz spreyi yalnızca sabitlemek için kullanıp, saçlarınızı şekillendirmek için köpükleri tercih etmeniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık