Erkek Bakımı

Erkek Saç Bakımı

Erkek saç bakımı, çok belli etmeseler de her yaşta erkeğin en önemli gündemlerinden biridir. Erkek saç bakımı, erkeklerin kendilerinde yapabilecekleri en önemli iki değişiklikten biri. Erkek saç dökülmesi, kepek problemi gibi bir çok sorunun dışında, kadınlar gibi şekillendirme sorunları da yaşıyorlar.

Erkek saç bakımı kadınların saç bakımından biraz daha farklıdır. Genelde herhangi bir sorunu çözmeye odaklanmaktadır. Sorun çözmenin dışında bir de şekillendirme problemleri vardır.

Erkeklerde Kepek Problemi

Erkeklerde kepek problemi, kullanılan şekillendiriciler ve bu şekillendirici artıklarının saçta kalması sebebiyle oluşabilir. Bunun yanında çok sık yıkamadan kaynaklanan saç derisi kuruması da kepeklenmeye sebep olur. Erkek saç bakım ürünleri seçerken çok özenli davranmak gerekir. Eğer kepek probleminiz varsa erkeklere özel hazırlanan ve erkek saç tipine uygun bileşenlerden oluşan şampuanları tercih edebilirsiniz. Market şampuanlarının yanı sıra, kepekli saçlara özel hazırlanan, içeriğinde paraben silikon gibi zararlı maddeler bulunmayan onaylı bitkisel şampuanlar kullanabilirsiz.

erkek_sac_bakimi

Erkeklerde kepek problemi için, doğrudan diplerine sıkılan kepek serumları da kullanabilirsiniz. Erkek kepek serumları, saç diplerindeki yağlanmayı kontrol ederek aynı zamanda kepeklenme problemini de nem ile ortayadan kaldırmayı hedefler.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Erkekler, en az kadınlar kadar düşkün oldukları saçlarını kaybetmeye katlanamazlar. Bir kaç tel saç döküldüğünde hemen saç dökülmesine karşı ürünler kullanmaya başlarlar. Bu doğru bir başlangıçtır fakat tek başına yeterli olmayabilir.

erkek_sac_bakimi_1

Erkeklerde saç dökülmesi, çoğu zaman genetik bir problem olabildiği gibi, çoğu zaman da beslenme ve saç derisi sağlığıyla ilgili olabiliyor. Saç derisi sağlığı, saç dökülmesini önleme konusunda çok önemlidir. Eğer yoğun olarak saç dökülmesi yaşıyorsanız mutlaka bir dermotoloğa başvurmalısınız. Kendi kendinize uygulayacağınız yöntemler,saçlarınızın dökülmesini hızlandırabilir. Öncelikle saç dökülmesinin sebeplerini bulup buna göre bir çözüm üretilmeli.

Erkeklerde Parlak ve Canlı Saçlar

Erkekler, saçlarının bakımına son zamanlarda oldukça düşkünler. Hal böyleyken erkeklere özel saç bakım kürleri de çoğalmaya başladı. Kadınların uyguladığı yöntemlerin aksine, çok daha özenle uygulanan bakımlar uygulanıyor. Erkeklerde parlak ve canlı saçlara sahip olmak için, saçlarınızı canlandırıcı şampuanlarla yıkamalısınız. Aynı zamanda bol bol su tüketmeli ve meyve sebze yemeye özen göstermelisiniz. Şekillendirme ürünlerini olabildiğinde az kullanmalı ve her ürün kullanımından sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Eğer saçlarınızı çok sık yıkıyorsanız bu saç derinizin sağlıklı yağını yok eder. Saçlarınız saç derisindeki doğal yağ ile beslendiği için eğer siz bu yağı yokederseniz saçlarınız beslenemez ve tüm canlılığını kaybeder. Saçlarınızı ne kadar az kimyasallarla buluşturursanız o kadar sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Erkek Bakım Ürünleri Top 5 - Stilonerileri.com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık