Erkek Modası

Erkek Mezuniyet Kıyafetleri ve 2015 Önerileri

Mezuniyet dönemi yaklaştıkça erkeklerin de sıkı bir hazırlık için de olduğunu biliyoruz. Farklı markaların yaz davetleri ve etkinlikleri için hazırladığı bir çok koleksiyonda erkek mezuniyet kıyafetleri bulmak mümkün. Ancak sadece bulmak doğru parçaları kombinlemek demek değil. Mezuniyet etkinliğinizin detayları ve o gece nasıl bir imaj bırakmak istediğiniz çok önemli. Bu sebeple erkek mezuniyet kıyafetleri için stil önerileri de hazırladık!

2015 Erkek Mezuniyet Kıyafetleri

Gömlek Seçimi

Erkek kıyafetlerinde artık takım elbise içerisinde düz renk gömlekler yerine desenli ve renkli gömlekler moda! Lütfen mavi bir gömlek seçerek işin kolayına kaçmayın!

erkek-mezuniyet-kiyafetleri-2015-gomlek

 

Desenli gömlek kullanırken kombinin diğer parçalarının renkleri oldukça önemli. Takımın bütünlüğü ile gömlek deseni arasında büyük zıtlık olmamalı ve daha yumuşak tonlar tercih edilmeli.

 

Mezuniyet etkinliğinizin konsepti kombin seçiminde oldukça önem taşıyor demiştik. Örneğin bir tekne partisi ise marin temaları düşünebilirsiniz. Tekne partisi ise kısa paça renkli pantolonlar ve loaferlar oldukça karizmatik bir seçim olacaktır.

erkek-mezuniyet-kiyafetleri-2015-3

Klasik renklerden vazgeçmem ama yaz partisine de uyum sağlarım diyorsanız klasik takımlara biraz enerji katmanız gerekiyor. Bu renkli ya da desenli bir mendil ya da kravatla olacağı gibi ceket ve pantolonun farklı renklerden oluşması ile de sağlanabilir.

erkek-mezuniyet-kiyafetleri-2015-4

Smokin hala davetlerin erkekler için vazgeçilmez kıyafetlerinden. Özellikle otel ya da boğazda yalı gibi bir mekanda yapılacak bir mezuniyet ise smokin tercih ederek şık bir erkek mezuniyet takımı giyebilirsiniz.

erkek-mezuniyet-kiyafetleri-2015-smokin

Mezuniyet kıyafetleri seçmek ne yazık ki tek başına yeterli değil. mezuniyetinizde etkileyici bir imaj bırakmak için tarzınızı konuşturacağınız saç-sakal modeliniz, kullanacağınız aksesuarlar (saat gibi) ve ayakkabı seçimi oldukça önemli.

Mezuniyet bahar ve yaz aylarına geldiği için eğer mekan konseptinize uyuyorsa renkli süet ayakkabılar stil önerimiz!

erkek-mezuniyet-ayakkabi

 

Saat ise bir erkek için her koşulda vazgeçilmez aksesuarların başında geliyor. Düz bir tişörtten tutun smokine kadar her kombini mutlaka bir saatle tamamlamanızı öneriyoruz. Ancak bunu yaparken doğru modeli seçmek çok önemli. Şık bir kıyafete fazla spor bir saat gitmeyeceği gibi spor bir kıyafete de son derece klasik bir saat hiç uygun olmayacaktır.

erkek-mezuniyet-saati

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık