Erkek Bakımı

Erkek için Wax Nedir, Nasıl Kullanılır?

Erkekler için saç şekillendirme ürünleri listesinin en başında şüphesiz ki wax saç şekillendirme ürünleri yer alıyor. Kimi erkek arkadaşı ya da kuaför ve berberinin tavsiyesiyle kimi de deneme yanılma yoluyla waxlar ile tanışabiliyor. Biz de bu yazımızda erkekler için harika saç modelleri yapmaya yarayan ve kusursuz bir görünüm sağlayan waxları biraz inceledik!

wax_nedir_nasil_kullanilir_erkek_sac_modelleri

Wax Nedir? Ne İşe Yarar?

Öncelikle wax ne demek derseniz İngilizce’de balmumu ve mum anlamına gelen bir kelime. Saç şekillendirme grubunda da yapısından ve içeriğinden dolayı bu isim verilmiş. Wax, temel bir saç şekillendirme ürünü. Yapısı ile saç şekillendirme sırasında çok iyi sonuç veren, uygulamada titizlik isteyen ve özellikle de erkekler tarafından çok kullanılan bir saç şekillendirme ürünüdür. Özellikle sabitleme ve kalıcılık bakımından güçlü olan bu ürün grubunun etkisini anlayabileceğiniz en önemli yer maçlardır. Maç sırasında futbolcuların saçları onca hareket ve tere rağmen bozulmuyorsa bunun sebebi waxdır beyler 😀

Olivier Giroud – Fransa

Olivier Giroud – Fransa

Wax’ın diğer saç şekillendirici ürünlerden farklılaştığı, özellikle erkekler tarafından çok tercih edilmesinin sebebi ise mat bir bitişe sahip olması ve gerçekten çok kalıcı sonuçlar sağlamasından dolayıdır.

Erkekler İçin Wax Nasıl Kullanılır? Wax Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Gelelim en önemli konuya! Wax nasıl kullanılır, wax ile hangi erkek saç modellerini rahatlıkla yapabilirsiniz bunu cevaplamaya.

Öncelikle wax adı kıvamından dolayı balmumu, mum gibi bir yapıya benzer. Bu sebeple de saç üstünde biraz kalıp gibi bir görünüm sağlayacağı için titizlikle uygulanmalıdır.

Erkekler İçin Wax Nasıl Kullanılır? Wax Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Erkekler İçin Wax Nasıl Kullanılır? Wax Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Wax’ı uygulamadan önce saçınızı yıkayın ve tarakla şekil vererek kurutun. Burada ince fön fırçası kullanarak fön sırasında şekil verirseniz çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Bir ya da iki nohut büyüklüğünde aldığınız wax ı ellerinizde iyice yayarak hazırlayın ve saçınızı istediğiniz gibi şekil vererek sabitleyin. Unutmayın wax güçlü bir şekillendirme ürünüdür ve gün içerisinde hem hava değişimi hem de hareketinize oldukça dayanıklıdır. Bunun için doğru wax ı seçmeniz yeterli. Wax için tavsiyemiz saç tipini iyi tanımak ve doğal içerikli ürünlere yönelmeniz olur. Waxların saç döktüğüne dair çok bilgi dolaşsa da doğal içerikli davines ya da kevin murphy gibi markaları seçerek bunu önleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık