Erkek Bakımı

Erkek El ve Tırnak Bakımı

Erkeklerin lügatlarında bakım olgusu yavaş yavaş oturmaya başlamışken biz de akıllara takılan bakım sorularını sizler için yanıtlayalım istedik. Erkekler için saç sakal traşının bakımdan sayıldığında hem fikiriz. Fakat ihmal edilmemesi gereken bir başka önemli konuda el ve tırnak bakımıdır.

Erkek el ve tırnak bakımı, birbirini destekleyen iki olgudur. Son yıllarda erkek kuaförlerinde de başlayan erkek manikür ve erkek pedikür uygulamaları yapılmaya başlandı. Eğer el ve ayak tırnaklarınız için bakımı evde yapmak istiyor ve kuaförde bu işlerle uğraşmak istemiyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Erkeklerin el bakımından anladığı tek şey el yıkamaktı çok eskiden fakat erkek bakım ürünlerinin sektörde gelişmesiyle erkeklerin de bakım yapmanın, onların erkeksi duruşlarından hiçbir şey kaybetmediğini kabul ettiler. Ellerinize bakım yapmak için öncelikle tırnaklarınızı doğru kesmeli ve el yapınıza uygun şekillendirmelisiniz. Erkekler tırnak bakımı yaparken yalnızca tırnaklarını kesmeyi tercih ediyorlar. Fakat tırnakların farklı yapılara sahip olup şekillendirilmeye ihtiyaç duyabilirler. Bu yüzden tırnak şekillendirmeyi yani törpü kullanmayı öğrenmelisiniz. Törpü, tırnaklarınızı eşit boyda kestiğinizde, tırnak yanlarınızın şekil bozuklarını bir nevi zımpara görevi görerek düzeltmeye yarar. Tırnaklarınızı şekillendirirken, kağıt törpü tercih ederseniz kullanım kolaylığı olarak size daha pratik bir alternatif olacaktır.

erkek_el_bakimi_2

Erkek el bakımının tırnak şekillendirmeden bir sonraki aşaması ise, tırnak etlerinizin sertleşmiş bölümünü tırnak eti kesme makasıyla ya da küçük bir tırnak makasıyla kesmelisiniz. Eğer tırnaklarınızı yiyorsanız, parmak ve tırnak yapınız bozulmuştur. Tırnak yemeyi bırakmanızı tavsiye ederiz. Bunun için eczanelerde satılan acı ojeleri tercih edebilirsiniz. Tırnaklarınız uzamaya başladığında mutlaka uzman bir manikürcüden yardım alarak gün geçtikçe tırnak şeklinizi düzelttirebilirsiniz.

Erkek tırnak bakımınızı tamamladıktan sonra ellerinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Belki gün içinde ellerinizi nemlendirme şansınız olmayabilir fakat akşam yatarken ellerinizi nemlendirmelisiniz. Erkek el kremleri, bir çok markada farklı çeşitlerde bulunabiliyor. Bu yüzden size uygun bir erkek el bakım kremine kolayca ulaşabilirsiniz. Erkek el kremini kullanırken, akşam yatmadan ellerinizi iyice yıkadıktan sonra, dilerseniz haftada 1-2 kez peeling yapabilirsiniz. Elleriniz, yaşlanmayı ilk gösteren yerdir. Ellerinizinde yaşlılık lekelerinin oluşmaması ve kırışmaması için de el kremi kullanmalısınız. El peelingi olarak 2 tatlı kaşığı şekere bir kaç damla zeytinyağı ve 2-3 damla limon damlatarak evde yapabilirsiniz. Dilerseniz bir çok farklı markada da el peelingi bulabilirsiniz.

Erkek bakımının en önemli detaylarındandır el bakımı. Elleriniz ne kadar iyi görünürse, siz de kendinize o kadar güveneceksiniz. Her kadın, bakımlı elleri sever. Eğer tırnak şeklinizden memnun değilseniz profesyonel bir kaç dokunuşla bunları düzelttirebilirsiniz. Bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız ikinci adım olan el bakımınızı ihmal etmeyin.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık