Erkek Bakımı

Erkek Bakım Ürünleri Top 5

Çoğu erkeğin özel bir bakım rutini olmasa da bakımlı olmaya özen gösterirler. Traş öncesinde ve sonrasında cildinize kullanacağınız ürünler ya da duş sırasında kullanacağınız vücut bakım ürünleri gibi ufak şeyler bakımlı görünmenin anahtarı olabilirler. Gelin hep birlikte erkek bakım ürünleri top 5 listemizde neler varmış inceleyelim.

Temizleyiciler

Sabah ve akşam yüzünüzü bir temizleyici ile yıkamak hem güne daha fresh başlamanızı hem de günboyu toza ve kirli havaya maruz kalan cildinizi arındırmayı sağlar. Bu yüzden bizce bakımlı bir erkeğin erkek bakım ürünleri top 5 arasında ilk ürünü yüz temizleyicileri almalı. Cilt tipinize uygun bir temizleyici cildinizi temizlerken, kıl köklerinizi yumuşatarak daha kolay traş olmanızı sağlayacaktır.

Nivea Men Originals Ferahlatıcı Yüz Temizleme Jeli gözeneklerinizi yağdan ve fazla kirden arındırmayı ve mentollü olmasıyla da yüzünüzü ferahlatmayı vaad ediyor. İçeriğinde bulunan E vitamini sayesindeyse yüzünüzün yıkadıktan sonra gerilmesini engelleyen bir ürün.

Traş Köpüğü ve Traş Bıçağı

Çalışan erkeklerin en büyük sorunu her gün traş olmak diyebiliriz. Hergün traş olmak cildin tahriş olmasına ve kızarıklığa yol açabilir. Bu nedenle yüzünüzde olan tahrişi en az seviyeye indirmek için kayganlaştıma özelliği yüksek olan bir traş jeli tercih etmelisiniz. Traş jelleri aynı zamandacildinizi nemlendirmeye de yarıyor. En iyi traş jelleri arasında Gillette Tıraş Jelleri yer alıyor. Hassas ve normal cilt tipi seçenekleri bulunan Gillette traş jeli daha kolay bir traş vaadediyor.

erkek_bakim_urunleri_4

Traş biçağı ise traş sırasında seçimi en önemli olan adımlardan birisi. Hem çabuk tıkanmayacak hem de yüzünüzü tahriş etmeyecek bir traş bıçağı seçmelisiniz. Gillette Fusion Power erkek bakım ürünleri traş bıçağı alanında en iyisi diyebiliriz.

After Shave Ürünler

After shave ürünler ise erkek bakımı için olmazsa olmazlar arasında. Traş sonrasında cildinize hem nem sağlayacak hem de ferahlatacak bir ürün uygulamalısınız ki yüzünüz elastikiyetini kaybetmesin ve canlı görünümünü koruyabilsin.

erkek_bakim_urunleri_3

Traş sonrası ürünler arasında size önerimiz Yves Rocher markası olacak. Yves Rocher Traş Sonrası Cildi Yatıştıran Ferahlatıcı Balsamı cildinizde traş sonrası oluşan gerginliği alıp nemlendiriyor ve Ginseng özleri sayesinde cildinizi yeniliyor.

Nemlendiriciler

erkek_bakim_urunleri_2

Erkek bakım ürünleri arasında atlamamanız gereken ürün ise tabii ki nemlendiriciler. Her ne kadar erkeklerin ciltleri daha yağlı olsa ve geç yaşlansa da neme her zaman ihtiyacı vardır. Hem yüzünüzün gerginliğini koruması hem de daha canlı görünmesi için bir nemlendirici kullanmalısnız. Hem göz çevresi hem de yüz için nemlendirici krem seçeneği olan Clinique For Men serisini deneyebilirsiniz.

Duş Jeli ve Şampuan

Her erkeğin mutlaka kullandığı bakım ürünleri duş jeli ve şampuandır sanırım. Erkek bakım ürünleri Top 5 listesi tabii ki de duş jeli ve şampuan olmadan olmazdı. Duştan sonra sizi ferahlatan ve sizi yansıtan bir kokuya sahip olmak bizce bir erkek için çok önemli olmalı. Bu nedenle klasik duş jellerinden ziyade erkekler için özel olarak üretilen duş jellerinden kullanmalısınız. Kendinize uyan bir koku seçmek için farklı koku seçenekleri bulunan AXE duş jellerine bakmanızı öneririz.

Saçlar erkekler için bakım konusunda en önemli nokta diyebiliriz. Saçınızın ihtiyacına göre bir şampuan seçimi yapmalısınız. Dökülüyorsa saç dökülmesini önleyici ya da kepekleniyorsa kepeğe karşı bir şampuan tercih etmelisiniz. Daha detaylı öneriler için erkek saç bakımı yazımızı okuyabilirsiniz tık tıkk!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık