Erkek Modası

Colin’s Erkeği 2016 Sonbahar – Kış Koleksiyonu’nda mevsimin ruhunu yakalıyor

Colin’s’in 2016 Sonbahar – Kış Koleksiyonu, sonbaharda doğanın yavaşça uykuya yatmasıyla şehrin artan enerjisini sentezleyen temalarıyla her yaştan erkeğe aradığını bulma fırsatı sunuyor. Dört ana tema üstünden tasarlanan koleksiyon, canlı ve pastel tonları yan yana kullanarak eski ve yeniyi sentezliyor.

sonbahar_kis_2016_erkek_kombinleri_4

Asi, retro ve organik tercih eden erkeklere sanatsal bir yaklaşım sunan Artisian / Urban teması, kültürlerin etkileşiminden besleniyor. Soğuk kış günlerinde doğa tutkunlarını sıcacık renklere çağıran Elemental / Go Ivy teması ise pastelin sükûnetini tasarımlara yansıtıyor. Sıra dışı olmak isteyen genç erkeklere aradıkları fırsatı sunan Offbeat / Campus teması, büyük şehrin karmaşası ve uyumsuzluğun uyumundan ilham alırken, ofis ortamında aradığı rahatlığı şık ve smart bir duruşla tamamlamak isteyen erkekler aradıklarını Re Master / City Smart Teması’nda buluyor.

Yeni yaklaşımlara “Artisian / Urban” ile hazırlanın  

Farklı doku ve kültürlerin etkileşiminden ilham alan Artisian / Urban teması, kendine güveni retro tarzıyla sentezleyerek yansıtıyor. Artisian / Urban temasının zeminini vintage baskılı ve yıkamalı hırkalar, ekose gömlekler ve slim yıkamalı fit pantolonlar oluşturuyor. Şehrin enerjisini ve müziğin ritmini tasarımlarına, griden indigoya kadar uzanan güncellenmiş renkler ve el işleri ile taşıyan tema, bej tonlarından haki tonlarına uzanan yelpazesini kiremit ve bordo tonlarıyla süslüyor. Eskimiş görüntülere eşlik eden yıkama ve aşındırmalı kumaşlar, sprey boyalar, devoreler, iplik oyunları ile süslenirken melanj ve nope kumaşlar da temaya farklı bir tarz katıyor.

sonbahar_kis_2016_erkek_kombinleri_1

Kendini doğaya adayan erkekler için “Elemental / Go Ivy”

Detayları keşfetmekten keyif alan erkeklerin ilham kaynağı olan tabiatın ihtişamını yansıtan Elemental / Go Ivy, çevre ile uyumlu yeni bir yaklaşıma kapı aralıyor. Soğuk kış günlerini sıcak doku ve materyallerle yorumlayan tema, saf doğayı şehre indiriyor.

Elementlerin gücünü buzlu ve non denim görüntülerle süsleyen Elemental / Go Ivy teması, dobby kumaşlarla güçlü ve sert dokumaları sentezleyerek kırsal hayatı simgeleyen doğal ve yünlü görünümler sunuyor. Yapısal farklılıkları double face kumaşlarla vurgulayan Elemental / Go Ivy temasında, yüksek ve armürlü yüzeyler sıcak tuşelerle süslenerek sezonun doğa olayları tasarıma yansıtılıyor. Carbon brushed ürünler üzerine yapılan saydam baskıların kullanıldığı temada, kapitone görünümlü kumaşlar ve farklı aşındırma teknikleri dikkat çekiyor. Antrasit ve natürel toprak tonlarının hâkim olduğu Elemental / Go Ivy, hardaldan safrana, sarının en güzel tonlarını nefti yeşil ile süslerken, vazgeçilmez pastel tonlarını da unutmuyor.

erkek_modasi_sonbahar_kis_2016

Karmaşadan beslenen enerji: “Offbeat / Campus”

Sıra dışı erkeklerin tercihi olan Offbeat / Campus temasında, büyük şehrin karmaşık yapısından beslenen enerjik çizgiler hâkimiyet gösteriyor. Back to School ve Kampüse dönüş dönemi için tasarlanan Offbeat / Campus’ün ana parçalarını, geçmişten beslenen etnik desenler, renkli ekose gömlekler, colour block sweatshirtler ve Kızılderili hikâyeleri içeren hırkalar oluşturuyor. Canlı ve güçlü renklerin kullanıldığı Offbeat / Campus temasında tüm bedeni kaplayan all over printler, petrol blue, navy, bordo, kırmızı, sarı, beyaz, pembe ve yeşil tonlarından ilham alıyor.

Ofiste kalitenin yeni tanımı “Re Master / City Smart”

Ofis çalışanı genç erkeklere hitap ederken şık ve smart duruşuyla kaliteyi yeniden tanımlayan Re Master / City Smart teması, geleceğin tasarımını sorguluyor. Likralı gömleklere şık görünümlü slim fit pantolonların eşlik ettiği tema, parlak ve doygun renklerle canlanıyor.

Kültürlerin ve uygarlıkların plastik sanatlara etkisi, temanın şık armürlü kumaşlarında kendini gösterirken nope ve iplik oyunlu kumaş yüzeyleri ve kapitone detaylar, temanın inovatif yönünü vurgulayarak farklı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Yelpazesinde gri, siyah, beyaz, turuncu, blue ve sarı renkleri barındıran Re Master / City Smart temasının ana parçaları arasında yaka ve kol detaylı t-shirtler ve hâkim yaka gömlekler bulunuyor.

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık