Çeyiz

Yeni Gelin Evleri İçin Dekorasyon Önerileri

Uzun süren hazırlıklar, gezilen mağazalar, hangi odanın ne renge boyanacağı gibi tüm detaylar yeni gelin ve damat olacak kişiler için uzun zaman ayrılan detaylardan. Yeni yerleşilecek ev ve kurulacak düzene dair bol önerilere ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Yeni gelin evleri için işte dekorasyon önerileri!

Düğün hazırlıkları, ev kurma derken gelin adaylarının yoğun geçirdiği bu dönemde aklından bazı detaylar çıkıyor olabilir. Bu sebeple özellikle eşya satın alacağınız için mutlaka bir ihtiyaç listesi çıkarmanız lazım. İhtiyaç listesinde nelere ihtiyacınız olduğu, tahmini bütçeleri ve alabileceğiniz yerler gibi bir düzen hazırlarsanız ihtiyaçlarınızı daha ucuza ve uygun yerlerden karşılarsınız.

Yeni Gelin Evleri Dekorasyon

Yeni Gelin Evleri Dekorasyon

Yeni gelin evlerinde dekorasyon son derece önemli bir konu. Her şeyi sıfırdan aldığınız ve yeni bir düzen kurduğunuz için alışveriş sırasında tüm mağazayı almak isteyebilirsiniz. Ya da eviniz için birçok konsepti bir arada kullanmak isteyebilirsiniz ki söylemeliyiz böyle bir şey mümkün değil. Yani mutfağınız pembe ve cupcake-pastane konseptinde yapmak isteyip aynı zamanda profesyonel mutfak konseptinde yapamazsınız. Ancak yakın tarzlar kullanmanız mümkün. Vintage bir dekorasyon birçok farklı ürün tarzı ile kombinlenebilecek bir dekorasyon tarzıdır.

Yeni gelin evleri için dekorasyon fikirlerini araştırırsak internetteki birçok kanaldan yararlanabilirsiniz. Facebook’da bulunan dekorasyon sayfaları, mobilya mağazalarının sayfaları gibi sayfalarda ilham alabilir ya da instagram’daki dekorasyon hesaplarından fikir alabilirsiniz. Pinterest’te fikir almak için mutlaka bakmanız gereken sosyal medya kanallarından.

Yeni Gelin Evleri Dekorasyon

Yeni Gelin Evleri Dekorasyon

Yeni gelin evlerinde diğer önemli bir dekorasyon detayı da mobilya seçimidir. Eşinizle çoğu zaman ortak karar vermek zor olsa da mobilyaların uzun yıllar kullanılacağını unutmamalısınız. Bu sebeple yılın farklı aylarında farklı aksesuarlar kırlent gibi kombinlenerek evinizde farklı bir stil yaratmaya imkan verecek mobilyaları tercih ederseniz mobilyalarınızdan asla sıkılmazsınız. Çoğu gelin adayı mobilyalarından kısa süre sonra yanlış karar verdiğini düşünerek ne yazık ki sıkılmaktadır.

Özellikle yeni gelin evleri için hazırlanan çeyiz paketlerini de dikkatli incelemenizde yarar var. Birçok paket içerisinde fiyatı ucuz göstermek adına kullanmayacağınız ürünler eklenebildiği gibi kalite konusunda da uzun süre kullanacağınız parçaların kalitesinden ödün verilebilir. Bu sebeple uzun süre kullanacağınızı ürünleri ayrıca değerlendirip fiyat performan açısından karar vermenizde yarar var.

Yeni gelin evlerinde yine demişbaşlardan olan ve uzun yıllar kullanmanız gerekecek, dekorasyonu tamamlayan diğer bir detay ise tül ve perdelerdir. Tül ve perdenin öncelikle dekorasyon stilinize uygun olması gerektiği gibi kolay temizlenme, kolay ütülenme gibi özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık