Çeyiz

Yatak Odası Çeyiz Lİstesi

Çeyiz listesinde neler olması gerekir diye sorular daha evliliğin akla düşmesiyle sorulmaya başlar. Çeyiz, çoğu kız için küçüklüğünden beri biriktirilen eşyalarla ya da alınan ilk maaşlarla biriktirerek yapılır. Fakat ne kadar yıllar öncesinden hazırlıklar başlasa da bir ev düzenini sıfırdan kurmak zor iştir. Evimin her şeyi tam olsun ve tek seferde alayım istiyorsanız sizin için hazırladığımız çeyiz listesi 2015 yazı dizimizi mutlaka okuyun. Tüm yazılara burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yatak odası çeyiz listesi, sizin ihtiyaç duyabileceğiniz tüm yatak odası çeyizinizi sıralayarak hiçbir parçayı kaçırmamanızı sağlayacak. Öncelikle yatak, gardrop komidin gibi parçaları temel parçalar saydığımız için yatak odası çeyiz listesine eklemiyoruz.

Çeyizlik Yatak Örtüsü

Çeyizlik Yatak Örtüsü

Yatak odası çeyiz listesinin ilk zamanlar için en önemli parçası bizce çeyizlik yatak örtüsü. Bir çok farklı ve ışıltılı modellerde yatak örtüleri modellerini internette ya da çeyiz mağazalarında bulabilirsiniz. Biraz parlak işlemelerden ve tüllerden hoşlanıyorsanız şanslısınız demektir. Çünkü çeyizlik yatak örtüsü takımları genelde gelinliği andıran kumaşlarda ve ışıltıda oluyor. Çeyiz yerleştirmeye geldiklerinde yatağınızın üzerini de bir gelin gibi süsleyebilirsiniz.

Yatak odası çeyiz listenizin diğer parçaları ise yorgan ve yastıklarınız olacaktır. Kendinize 2’şey çift, 2’şer çift de misafir için bulundurursanız bu size ilk etapta yeterli olacaktır. Yastıkları mutlaka kendi konforunuzu düşünerek almalısınız. Çeyizlik yorganlar ise yeni teknolojiyle seçmek artık çok kolay. Isı derecelendirme sistemine sahip yorganlarla, çok ısıtan ya da orta seviyede ısıtan çeyizlik yorganları tercih edebilirsiniz. Silikon ve antibakteriyel yorganları almanızı tavsiye ederiz.

Çeyizlik Pike Takımı

Çeyizlik Pike Takımı

Gelelim yatak odası çeyiz listesinin bir diğer üyesi pikelere. Yaz aylarında evleniyorsanız desenli ya da ışıltılı kumaşlı olanları tercih edebilirsiniz ilk zamanlarda sermek için. Eğer günlük olarak kullanacaksanız bambu yapıdaki yumuşacık pikeleri de satın alabilirsiniz.

Yatak odası çeyiz listesinin ana ihtiyaçlarından bir diğeri de nevresim takımlarıdır. İlk zamanlar için 3 takım nevresim sizin için yeterli olacaktır. Misafirler için de 1 çift kişilik 1 de tek kişilik nevresim takımı almanız yeterli olacaktır. Çeyizlik nevresim takımının yanında ekstra olarak çeyiz listenize mutlaka yastık kılıfı eklemeyi unutmayın. Bunun yanında belki bir kaç da yedek çarşaf. Yatak odası çeyiz listeniz için 2 battaniyeye ihtiyacınız olabilir.

Yatak odası çeyiz listesinde neye ne kadar ihtiyacınız olacağına siz karar vereceksiniz. Bu tür ürünlerin hepsini bir anda almak bütçenize yük olabilir. Bu yüzden öncelikle kendi kullanacaklarınızı alıp, daha sonra misafirler için alınacak nevresim yorgan gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Nevresim, battaniye gibi ürünlerde aşırıya kaçmayın.Ev hediyesi olarak da bir süre nevresim takımı getirilebilir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık