Düğün

Kır Düğünleri

Kır düğünleri, bir çok gelinin hayalidir. Resmi ve soğuk otel düğünlerinden ziyade bir çok gelini açık alanda, misafirlerin de daha rahat edeceği, gönlünce eğlenebileceği bir kır düğününü tercih etmeye başladı. Kır düğünlerinin tercih edilmesinin bir diğer özelliği de abartıdan uzak, doğal, sade ve çok eğlenceli bir etkinlik alanı algısı oluşturması olabilir. Yaz gelmiş ve düğünler artmışken biz de size kır düğünleri ile ilgili bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Kır Düğünü Gelinlik

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır düğünlerinde, fazla kabarık olmayan ve tamamen romantik gelinlik modelleri tercih edilmeli. Belki sıkı sıkıya bir topuzla değil daha doğal görünen saçlarla tamamlayabilirsiniz. Eğer düğününüzü gönlünüzce ve sakince yaşamak istiyorsanız kır düğünleri hem zaman hem de ortam olarak size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu yüzden seçeceğiniz gelinlikle de uzun saatler geçireceğinizi ve gönlünüzce dans edeceğinizi aklınızda tutarak seçmelisiniz.

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır düğünü gelinlikleri renk olarak kırık beyaz tercih ediliyor fakat siz kendinize yakıştırdığınız gelinliği seçebilirsiniz. Yoğun taş kullanımından uzak durursanız eğer, gelinliğinizle tüm doğal güzelliklerin arasında siz de çok doğal ve gözkamaştırıcı olabilirsiniz.

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır Düğünü Gelinlikleri

Kır Düğünü Mekanları

Kır Düğünü Mekanları

Kır Düğünü Mekanları

Kır düğünü mekanları, genellikle şehir merkezinden biraz uzak, yeşillikleer arasında yer alan mekanlardır. Büyük şehirlerde organizasyon konusunda size avantaj sağlayacak bir çok kır düğünü mekanı bulabilirsiniz. Eğer küçük bir şehirde yaşıyorsanız mutlaka kır düğünü organize edebileceğiniz yeşillik alanlar bulabilirsiniz. Küçük şehirlerde genelde belediyelere ait mekanlarda kır düğünü organizasyonları yapılabiliyor.

Kır Düğünü Mekanları

Kır Düğünü Mekanları

Kır düğünü mekanları, İstanbul’da Sarıyer bölgesinde çoğunlukla yerleşmiş durumdadır. Bir kaç farklı mekan olarak da Göktürk- Kemerburgaz bölgelerinde kır düğünü mekanlarına rastalayabilirsiniz. Anadolu yakasında da sahil hattı boyunca bir çok mekana rastalayabilirsiniz.

Kır düğünü mekanlarını tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz?

Kır düğünü mekanlarını tercih ederken, aileleriniz kolayca ulaşabileceği yerleri seçmelisiniz. Her ne kadar servis kiralayıp aileleri götürmek isteseniz de büyük şehirlerde trafik derdinin olabileceğini unutmayın. Böyle durumlarda, gelin ve damat olarak stresleriniz olacağı için bir de ulaşım sorununu dert etmeyin.

Kır düğünü mekanlarında ikramlarınız ve servis de çok önemlidir. Açık alanda olacağınız için yiyecek ve içereklerinizin içine yaprak dal gibi şeyler düşebilir. Bu yüzden tabak ve bardaklar boşken üzerlerinin kapalı olmasını rica edebilirsiniz. Servislerin, yemek öncesi toz olmasını da bu şekilde engellemiş olursunuz.

Kır düğünü mekanlarında müzik genellikle iki farklı şekilde sunulur. DJ ve Canlı müzik olarak. Bu konuda tercihinizi çok iyi belirlemelisiniz. Canlı müzik biraz daha bütçenizi zorlayabilir falan kır düğünlerindeki en eğlenceli şey canlı müzikte dans etmektir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık