Düğün

Gelin Buketleri

Düğün yaklaşırken gelinlerin heyecanı bir o kadar da artıyor. Düğün için karar verilmesi ve seçilmesi gereken şeylerin yanına bir de bu heyecan eklenince gelinin telaşı da artıyor diyebiliriz. Gelin buketleri ise bu seçilecek aksesuarların başında geliyor. Gelinin gelinliği, saçı ve makyajı güzelliğini tamamlarken gelin buketleri ise bu güzelliğe son dokunuş oluyor. Gelin buketleri çok çeşitli olduğu için seçmeniz biraz zor olabilir. Gelin seçiminize yardımcı olacak gelin buketlerini birlikte inceleyelim.

Gelin buketleri ilk olarak gelini kötü gözlerden sakınmak, nazardan korumak için ortaya çıkmışlar. Ancak zamanla gelinin güzelliğini tamamlayan en önemli parça haline gelmiş. Peki bu önemli parça yani gelin buketi nasıl seçilebilir öncelikle ona bakalım.

Gelinliğe Göre Gelin Buketi

Eğer gelinliğinizi seçtiyseniz ve gelin buketi nasıl olmalı diye düşünüyorsanız gelinliğinizin modeline göre gelin buketi seçebilirsiniz.

Eğer vintage tarzdaki bir gelinlik seçtiyseniz pastel tonlardaki çiçieklerden oluşan gelin buketleri sizin için daha uygun olacaktır. Mevsimine göre istediğiniz renklerdeki canlı çiçekleri bulamazsanız yapma çiçeklerden de bir gelin buketi oluşturabilirsiniz.

gelin_buketleri_5

Prenses modeli gelinliklerde ise gelinliğinizi kapatmayacak ufak gelin buketleri daha uygun olacaktır. Yeşilliklerle süslenmiş papatyalar ya da ufak güller prenses model gelinliğinizin o masum havasına çok yakışacaklardır.

Balık modelindeki gelinliklerden tercih ettiyseniz biraz daha büyük gelin buketleri arasından tercih yapabilirsiniz.

Gelin Buketi Ne Renk Olmalı?

Gelin buketi seçimi deyince akla gelen sorulardan biri de gelin buketinin ne renk olacağıdır. Aslında bu biraz da sizin nasıl bir konsept oluşturmak istediğinizle alakalıdır. Pastel tonlarındaki buketler size daha romantik ve masum bir hava katacaktır.

Rengarenk gelin buketleri ise son yıllarda oldukça popüler olan modeller. Eğer dikkat çekici, gözlerine üzerine toplayacak bir model istiyorsanız canlı renklerden oluşan bir buket tam size göre! Özellikle fotoğraf çekimlerinde fotoğrafçınızın da yaratıcılığıyla renkli gelin buketleri farklı kareler yaratmanızı sağlayacaktır.

gelin_buketleri_4

Farklı çiçekleri de bir arada kullanarak bir gelin buketi hazırlayabilirsiniz. Mor ortancalar ve güllerden oluşan bu gelin buketi modeli çok güzel görünüyor.

gelin_buketleri_2

Beyaz ise her gelinin vazgeçemediği renktir. Hem masum hem de zarif bir hava yaratmak istiyorsanız beyaz güllerden oluşan bir buket tercih etmelisiniz.

gelin_buketleri_3

İnci veya kristal detaylar kullanarak gelin buketinizi farklılaştırabilirsiniz. İncileri çiçeklerin arasına serpiştirilmiş bir şekilde ya da sap kısmına işlenmiş olarak da kullanabilirsiniz. Renkli kurdelalar ise gelin buketinize farklı bir hava katabilir. Renkli tül kurdelalarla bağlanmış bir gelin buketi çok hoş bir görünüm oluşturacaktır.

gelin_buketleri_7

Gelin buketini düğün sonunda fırlatmak artık düğünlerde çoğunlukla yapılıyor. Gelin buketinizi gelinliğiniz ve fotoğraflarınızla birlikte saklamak isterseniz atmak için ayrı bir buket hazırlayabilirsiniz. Böylece gelin buketinizindeki çiçekleri kurutup bir anı olarak saklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık