Düğün

Evlilik Hazırlık Listesi

Evlenme teklifi kadınların çoğu için rüya gibidir ve hayatlarının en güzel anlarından birisidir. Ancak o heyecanlı anlar bittikten sonra sizi bekleyen düğün telaşı aniden sizi sarabilir. Evlilik hazırlığı için ne yapacağınızı bilemeden eliniz ayağınıza dolaşacaktır. İşte bu yüzden bir sene öncesinden başlayarak hazırladığımız evlilik hazırlıkları listesi sizin imdadınıza yetişiyor. Hadi şimdi kaleminizi kağıdınızı alın ve listenizi yapmaya bizimle birlikte başlayın!

Düğünden 10-12 Ay Önce Yapılması Gerekenler

Tabii ki bu noktada ilk yapılması gereken aileleri tanıştırmak. Siz evlenmeye karar verdiğinize göre artık ailelerin de tanışma zamanı gelmiş demektir. Tanışmadan sonra, nelerin kim tarafından ödeneceğine müstakbel eşinizle karar verip, ortalama bir bütçe ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Evlilik Hazırlık Listesi

Evlilik Hazırlık Listesi

Bütçe tahmininden sonra yine kaba taslak bir davetli listesi çıkartıp, uygun bir düğün tarihi belirleyip düğün için uygun mekanlara bir göz atabilirsiniz. Eğer bütçeniz dahilindeyse bir organizatör firma araştırmaya başlayabilir hatta beğendiğiniz biriyle anlaşabilirsiniz. Bütçe belli olduğuna göre balayı için birkaç yer belirleyebilirsiniz.

Formalite işlerin yanında düğününüz için eğlenceli şeyler de hazırlayabilirsiniz. Düğün  gününüzü açıkladığınız geri sayan bir web sitesi eğlenceli bir fikir olabilir. Ya da arkadaşlarınızla gelinlik fotoğraflarınızı incelemek. Tabii bundan önce nişanlandığınızı arkadaşlarınıza ilan etmeyi unutmayın!! Tek taş koyulmamış bir Instagram hesabı olmazsa olmaz değil mi??

Düğünden 6-9 Ay Önce Yapılması Gerekenler

Evlilik hazırlık listesinde gelelim bir sonraki aşamaya. Artık düğüne biraz daha yaklaştık.Gelinlik denemelerine başlamalısınız. Hatta fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz gelinlik diyetine başlayın deriz. 6 ay kalmadan da gelinliğinizi satın almış olmalısınız.

Evlilik Hazırlık Listesi

Evlilik Hazırlık Listesi

Birkaç balayı yerinin fiyatlarını inceledikten sonra 6 ay kalmaya yakın bilet ve otel rezervasyonlarınızı yaptırın. Hem uçak biletlerinizi önceden almak sizin için daha karlı olacaktır.

Düğün yerinizi ayarladıktan sonra süslemelerle ilgili araştırmalar yapmaya başlayabilirsiniz. Gelinliğinizin ve düğün konseptinizin yakın olması için bu sıralarda gelinlik aksesuarlarınızı seçmeye başlayabilirsiniz. İç çamaşırlarınızı ve ayakkabılarınızı artık hazırlamaya başlayın!!

Evlilik Hazırlık Listesi

Evlilik Hazırlık Listesi

9 ay öncesinden fotoğrafçı ve müzik gruplarını araştırmaya başlayın.Son 6 aya doğru içlerinden seçim yapıp biriyle anlaşmaya varmalısınız. Böylece içiniz daha rahat etmiş olur ve evlilik hazırlıkları listesiiçinden bir maddeyi daha silebiliriz.

Düğünden 4-5 Ay Önce Yapılması Gerekenler

Yavaş yavaş heyecanınızın artmaya başladığı zamanlar geldi değil mi? Siz gelinliğinizi seçtiniz o zaman sıra damatta.Damatlığı artık seçip almalısınız. Hatta annenizin ve kayınvalidenizin de kıyafet bakmasına ve seçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yüzükleri unutmayalım! Nişanlınızla birlikte beğendiğiniz yüzükleri seçin ve parmaklarınıza uygun ölçülerde yaptırın. Bu sırada düğün menünüze ve pastanıza da karar vermelisiniz. Farklı bir pasta istiyorsanız önceden araştırma yapıp yemek firmasına iletmelisiniz.

Bekarlığa veda partileriniz için organizasyon düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Ne de olsa bunlar son bekar zamanlarınız!

Davetiye örneklerini inceleyip bir davetiyede karar kılmaya çalışın. Bütçenize uyan bir davetiyeyi seçip, basıma yollayabilirsiniz.

Eğer şehir dışından gelen davetlileriniz varsa kalacak yer ayarlamanız gerekebilir. Bunun için otel araştırıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Düğünden 2-3 Ay Önce Yapılması Gerekenler

Son kararlar verildikten sonra davetiyeleri basıma yollayabilirsiniz artık! Düğün yaklaştığına göre son kontrolleri yapmalısınız. Damatlığın alınması, düğün menüsüne kesin karar verilmesi, düğün müziklerinizin ve gelin arabasının seçilmesi gibi ufak tefek maddeleri artık son 2-3 ayda tamamlamalısınız.

 

Bunlar dışında saç ve makyaj işlerinizide halletmeniz gerekiyor. Makyaj artisti tutacaksanız onu ayarlamalı ya da kuaförünüzde yer ayırtmalısınız. Eğer düğününüzde güzel bir dans sergilemek istiyorsanız ve dansa da ilginiz varsa nişanlınızla birlikte dans dersleri almaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık