Düğün

Düğün Fotoğrafları Mekanları

Düğün fotoğrafları yıllarca peşimizi bırakmayacak ve hep hatırlamak isteceğimiz anıları bizlere hatırlatmak için evimizin her köşesinde bizimle olacaklar. Ailelerimizde, evimizde kısacası sevdiklerimizin evlerinde en güzel köşede yerini alacak düğün fotoğrafları, yıllar sonra çocuklarınıza gösterdiğinizde de güzel kalabilmeli.

Bir çoğumuz anne ve babamızın düğün fotoğraflarına bakarken bazen klasik pozlarından, bazen dümdüz bir zeminde olmasına bazen de annemizin yüzündeki o abartılı makyaja takılırız. Düğün fotoğraflarınızda mükemmelliği yakalamak istiyorsanız mutlaka bu tür başlıklara dikkat etmelisiniz.

Düğün Fotoğrafçıları, profesyonelce çalışarak günler öncesinden sizinle çekim konsepti ile ilgili görüşmeler yapar. Bu noktada ne istediğinizi bilmeniz çok önemlidir. Eğer ne istediğinizi, nasıl bir his uyandırmak istediğinizi bilmiyorsanız ya da kararsızsanız, kendinizi çok ilginç ve yer yer komik pozları verirken bulabilirsiniz. Bunun için en önemli şey öncelikle düğün fotoğralarının çekileceği mekanları belirlemektir.

Düğün Fotoğraf Mekanları; Açık Hava

Eğer fotoğraflarınız açık havada olsun istiyorsanız bol bol yürümeniz gerektiğini ve gelinliğinizin eteklerinin kirlenme ihtimalini gözönünde bulundurmalısınız. En güzel açık hava düğün fotoğrafları mekanları genellikla büyük parklar ve korulardır.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu, özellikle Lale Festivali zamanına denk gelen düğün çekimleri için en güzel mekanlardan biridir. İç tarafta yer alan ferforje bölmeler oldukça şık bir arka plan oluşturacaktır.

Nezehat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezehat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Eğer farklı çiçeklerin ve bitkilerin renklerinin fotoğraflarınızda yer almasından hoşlanacaksanız size Ataşehir’deki Botanik Parkı da alternatifleriniz arasına almanızı öneririz.

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arberotumu, içindeki büyük göl sebebiyle özellikle baharda en çok tercih edilen açık hava mekanlarından biri. Göl kenarında birbirinden farklı çiçek ve ağaçları fon olarak belirleyebilir ya da gölün ortasına kadar uzanan köprüde tüm manzarayı arkanıza alabilirsiniz.

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepeleri, İstanbul’un eşsiz manzarasını düğün fotoğraflarınızda arka plan olarak kullanmak istiyorsanız en güzel seçim olacaktır.

dugun_fotograf_cekim_mekanlari

Mihrabad Korusu, açık hava çekimlerinden hoşlanıyorsanız sizin için çok güzel bir alternatif oluşturabilir. Bir çok sanatçıya ilham olan bu mekanı da değerlendirebilirsiniz.

Düğün Fotoğraf Mekanları; İç Mekan

Hidiv Kasrı, hem bahçesi hem de iç mekan olarak değerlendirebileceğiniz mekanlardan biri. Gösterişli mekanlar ve dekorlardan hoşlanıyorsanız mutlaka Hidiv Kasrını ziyaret etmelisiniz.

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı

Rahmi Koç Müzesi, biribirinden farklı araba, uçak, gemi, tren gibi tarihi yansıtan bir çok parçanın sergilendiği harika bir müze. Gerek sergilenen parçaların gerekse diğer dekorların o kadar güzel bir yerleşimi var ki, bu mekanda çekilen düğün fotoğrafları hem çok eğlenceli hem de çok renkli oluyor.

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi

Haydarpaşa Tren Garı, beyaz merdivenleri ve iç mekan alternatifiyle oldukça dikkat çeken bir düğün fotoğraf çekim mekanı. Tren seferleri durduktan sonra, bir çekim platosu haline gelen Haydarpaşa Tren Garı’nda düğün ve nişan çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı

Adile Sultan Kasrı, Anadolu Yakası’nın en gözde çekim mekanlarından biri. Türk filmlerinde gördüğümüz o uzun kıvrımlı merdivenleriyle ve tüm ihtişamıyla arka planınızda tarihi bir doku oluşturacak.

Adile Sultan Kasrı

Adile Sultan Kasrı

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli - Stilonerileri.com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık