Çeyiz

Çeyiz Alışverişi Nerelerden Yapılır? Çeyiz Mağazaları Listesi

Çeyiz alışverişi yapmaya başlarken gelin adaylarının en zorlandığı noktalardan biri de çeyiz alışverişini hem güzel ve kaliteli ürünler bulabilmek hem de uygun fiyatlı bulabilmek adına nereden yapacağını bulmak oluyor. Çeyiz alışverişi denildiğinde hem mağaza olarak hem de internet mağazaları olarak akla gelen yerler var. İşte onlardan bazıları!

Çeyiz Alışverişi Nereden Yapılır?

Çeyiz alışverişi denilince mutfak ürünleri, tekstil ürünleri ilk akla gelen ürün grupları oluyor. Bu iki ürün grubu için Türkiye’de birçok mağaza bulunuyor.

Ev Tekstili Çeyiz Mağazaları

Tekstil ürünleri için çeyiz mağazaları; Linens, Taç, Özdilek, English Home, Madame Coco, Zara Home, Boyner Evde, YKM Home, Kervan, Tepe Home, IKEA genel olarak her avm’de bazılarını bularak ulaşabilecceğiniz mağazaların başında geliyor. Bunun dışında ev tekstili denilince internetten de alışveriş yapabileceğiniz mağazalar var. Bunlar da; Markafoni, Trendyol, Evmanya, Dekorazon, Evidea gibi mağazalardan yararlanabilirsiniz. 

ceyiz_alisverisi_ev_tekstili_magazalar

Tekstil ürünleri için İstanbul’da Fatih ve Eminönü semtlerindeki özel çeyiz butiklerinden de yararlanabilirsiniz. Özellikle Eminönü tarafındaki hanlardan uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler bualbileceğiniz gibi Eminönü’nde yer alan English Home Outlet gibi ünlü markaların mağazalarına da uğrayabilirsiniz.

Mutfak Ürünleri Çeyiz Mağazaları

Mutfak ürünleri söz konusu olduğunda porselen grubu ve çelik ürünler başta geliyor. Aynı zamanda küçük ev aletleri ve plastik ürünler de mutfak çeyizinizde olması gerekenlerden.

Porselen grubu mutfak çeyiz ürünlerini bulabileceğiniz mağazalar;

Karaca, Schafer, Bernardo, Porland, Kütahya porselen, Boyner Evde, IKEA, Tepe Home başlıca mağazalardandır. Bunun dışından internet kanalında porselensepeti.com gibi porselen ürünlerine özel hazırlanmış mağazaları da mutlaka incelemelisiniz. 

Mor Mutfak Aksesuarlari

Çelik grubu mutfak ürünleri çelik tencereler, çatal-kaşık takımları ve çaydanlık-cezve takımlarından oluşmaktadır. Bu ürünleri tercih ederken iyi kalitede çelik ürünler almaya dikkat etmelisiniz. İyi kalite çelik ürünler için firmalar 10 yıl garanti vermektedir.

Çelik grubu ürünleri bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz markalar, mağazalar;

Karaca, Korkmaz, Schafer, Jumbo, Bernardo, Emsan, Aryıldız, Tantinoni. 

Çeyiz alışverişi yaparken bu konuda uzmanlaşmış markaları tercih etmeniz doğru bir adım olacaktır. Çeyiz alışverişinde aldığınız ürünleri zun süreler kullanmak dayanıklı ve kaliteli olmaları ile mümkündür. Korkmaz gibi çelik üzerine yıllardır hizmet veren markaları internet kanallarındaki fiyat karşılaştırmaları yaparak uygun fiyatlı yerlerden de alabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık