Diyet - Beslenme

Gelin Diyeti Nedir? Gelinlik Diyeti Nasıl Yapılır?

Gelin olmak yıllardan beri kurduğunuz bir hayaldir ve o gün gelinliğiniz için de mükemmel görünmek arzunuzdur. Hal böyle olunca gelinlik giymek gelin adaylarını fazla strese sokan bir durum oluyor. Hayalindeki gelinlik için vücudunuz uygun olmaması ya da bazı bölümlerinizdeki fazla kilo ya da şekil bozuklulukları moralinizi bozmaa yetiyor.

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelinlik seçiminde bile terzi ya da moda evi son provayı zayıflama ihtimalinize göre son tarihlere bile bırakabiliyor. Düğün stresinden genellikle kilo verilen bir süreç olmakla birlikte doğru diyeti bu süreçte yapmak önemli.

Gelin ve Gelinlik Diyeti Nedir?

Gelin ya da gelinlik diyeti tamamen sonuca odaklanılmış ve düğün gününüze göre genellikle dar bir zaman içeren diyet türü diyebiliriz. En büyük sıkıntılardan biri genellikle gelinlerin bu gelin – gelinlik diyetini son ana bırakması ve kısa sürede fazla kilo verme isteğidir. İnternette bu konuda yapabileceğiniz araştırmalar da var. Gelin diyeti yapanları tecrübelerini sıkça farklı sitelerde de paylaşmış olsa da biz bu süreçte mutlaka beslenme uzmanı ile ilerlemenizi öneriyoruz.

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelin ve Gelinlik Diyeti Yapanlar Nelere Dikkat Etmeli

Gelin ve gelinlik diyeti yapanların en çok dikkat etmesi gereken nokta tabii ki sağlıkları. Zaten ev kurma ve düğün planlama telaşı ve beraberinde yaşadığınız stres beslenme alışkanlıklarınızı bu süreçte bozuyor. Bu nedenle zaten kilo dengenizde bir değişim oluyor, bunun üzerine gelinliğin içine girmek için kısa süreli 10 günde 10 kilo gibi diyetlere başvuran birçok gelin adayı oluyor.

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelin ve Gelinlik Diyeti Yapanlar İçin Öneriler

Öncelikle doğru vakti planlayın ve bu diyete ayırın. Bu ne demek, düğün tarihiniz ve hazırlıklar belliyse son 1 aya bırakmak yerine en az 5 ay önce gelin – gelinlik diyetine başlayın. Kadınların iyi bir beslenme programı ve egzersizle ortalama olarak ayda 4 kilo vermesi sağlık uzmanları tarafından uygun görülmektedir. Bu planı yaptığınızda zaten düğün gününüze kadar kendiniz sıkmadan 20 kiloya yakın bir oranda kilo bile verebilirsiniz.

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Gelin ve Gelinlik Diyeti

Sağlıklı yiyeceklerle beslenin. Yine yapılan hatalardan biri kısa sürede zayıflamak için uzun süre aç kalmak ve yanlış beslenmek. Bu da sağlığınız etkileyecek önemli konulardan biri. Lütfen beslenme uzmanıyla vücudunuzun ihtiyacı olan planda beslenin. Günlük mineral ve vitamin dengeniz oldukça önemli, düğün günü halsiz gözükmemek için beslenme konusu çok mühim.

Son 1 ay ödem dengenize dikkat edin. Gelinlerin en büyük korkusundan biri de düğün gününe yakın vücudunuzun ödem yapmasıdır. Bu konuda beslenme uzmanınıza düğününüze 1 ay kala ödem atma ve dengede tutma için beslenme listesi çıkarın. Hem enerjinizi düşürmeyecek hem de ödem yapmanızı engelleyecek bir beslenme programı ihtiyacınızı görecektir.

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık