Alışveriş Danışmanı

The Body Shop Himalayan Charcoal Kömür ve Kil Maskesi

The Body Shop’ın yeni vegan ve vejetaryan maskeleri çeşitleri ile ilgili şu yazımızda detaylı bilgi vermiştik. Şimdi de içerik bakımından oldukça etkili bir maskesi olan kömür ve kil maskesini detaylıca inceleyelim, almak isteyenlere fikir vermesi açısından kullananlar olarak yorumları paylaşalım istedik.

The Body Shop Himalayan Charcoal Kömür ve Kil Maskesi

The Body Shop Himalayan Charcoal - %100 vejetaryan yüz maskesi

The Body Shop Himalayan Charcoal – %100 vejetaryan yüz maskesi

The Body Shop Himalayan Charcoal Kömür ve Kil Maskesi özellikle cildinizi toksinlerden arındırmak ve ışıltı vermek isteyenler için oldukça güçlü bir bakım maskesi diyebiliriz. Bildiğiniz gibi genellikle evde cilt bakım ürünlerinden özellikle maskeler ile ilgili genellikle yüksek performans beklenmez. Sanki sadece yüksek performanslı ürünler cilt bakım merkezlerinde olur gibi bir algı vardır. İşte bu maskelerin bizce en büyük farklılığı bu. İlk uygulama sonrasında yüzünüzdeki farklılığı gördüğünüzde ne kadar başarılı olduğuna şahit olabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan gelelim ürün yorumları hakkındaki detaylı bilgilere.

Himalayan Charcoal yani kömür ve kil maskesi bambu kömürü, yeşil çay yaprakları ve organik çay ağacı yağı gibi doğal içerikler içeriyor. Özellikle ciltteki fazla yağlanmayı azaltırken gözenekleri arındırıcı, toksinleri atıcı ve ışıltı sunan bir bakım ürünü.

Photo: hollyelizabethturner.blogspot.com

Photo: hollyelizabethturner.blogspot.com

The Body Shop Himalayan Charcoal Kömür ve Kil Maskesi Nasıl Kullanılır, Uygulanır?

Bu maske için öncelikle yüzünüzde hangi bölgelerde sorununuz olduğunu saptamalısınız. Eğer cildiniz karma ise, örneğine yanaklarını kuru, burun ve alın çevreniz yağlı ise bu ürünü sadece burun ve alın çevresine uygulamalısınız. Kuru olan yanaklarınız için de aynı serideki gül ya da bal maskesi uygulayabilirsiniz.

Ürünü fırça yardımı ile uygulamanız hem az ürünle daha iyi yedirmenizi hem de yüzünüzde masaj hissi oluşmasını sağlar. İlgili bölgenize ürünü iyice dağıtarak 10-15 dakika kadar bekleyin, ürünü hafif ıslatarak ve nazikçe dairesel hareketlerle ovalayarak çıkarın. Ürün tipik kil maskelerinde olduğu gibi kuruyunca iyice katılaşan bir forma sahip olduğundan peeling etkisi de yaptığını söyleyebiliriz. Uygulama sonrasında iyi bir nemlendirme özellikteki krem, losyon ya da bakım yağı kullanmanızda yarar var.

the_body_shop_komur_maskesi_kullananlar_yorumlar

The Body Shop Himalayan Charcoal Kömür ve Kil Maskesi Yorumlar ve Test Sonuçları

Yüz maskesinin etkisi ile ilgili de yapılan test sonuçları oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. Maskeyi kullanan 144 kadın ve erkek üzerindeki test sonuçları şöyle

  • ARINMIŞ BİR CİLT HİSSİ % 92 ONAYLANDI
  • DAHA TEMİZ CİLT % 92 ONAYLANDI
  • GÖZENEKLERDE AZALMA % 90 ONAYLANDI

Bu tarz ürünleri kullanmadan cilt testi ya da cildiniz sorunlu ise doktorunuza danışarak kullanmanızda yarar var. Cildinizde hassasiyet varsa bu maske sert gelebilir. Bilinçli kullanmanızı ve kendinize uygun ürünleri seçmenizi öneriyoruz. 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık